توسعه صنایع و معادن کوثر
مدیر معدن خرم‌آباد در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی گروه معادن کوثر از بهبود وضعیت معدن و خروج آن از زیان خبر داد

مدیر معدن خرم‌آباد در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی گروه معادن کوثر از بهبود وضعیت معدن و خروج آن از زیان خبر داد

به گزارش روابط عمومی گروه معادن کوثر، رضا عباسی با اشاره به اینکه بازنگری کلی در نحوه مدیریت معدن طی سال جاری دستاوردهای باارزشی به همراه داشته که مهم‌ترین قسمت آن، خارج‌کردن معدن از زیان و رسیدن به سود است اظهار داشت: با اقداماتی که در زمینه مطالعه بازار صورت گرفت، فرایند قیمت‌گذاری سنگ با سیاست‌گذاری جدید و متمرکز در گروه معادن کوثر همراه شد که در نتیجه آن مذاکرات متعددی در سطوح میانی و عالی مدیریت با پیمانکاران صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه هم‌زمان با تجدید سیاست‌گذاری در قیمت‌گذاری محصولات تلاش کردیم استخراج سنگ در معدن را با افزایش بهره‌وری نیروی کار و تولید همراه کنیم اظهار داشت مجموع این دو عامل سبب شد معدن خرم‌آباد بعد از چند سال زیان دهی از وضعیت سابق خارج شده و به سوددهی برسد.

مدیر معدن خرم‌آباد با اشاره به اینکه در حال حاضر مشغول مطالعات جدید برای توسعه معدن هستیم اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌ها و ذخیره معدن، در حال بررسی بیشتر در زمینه توسعه معدن و ایجاد کارگاه‌های جدید هستیم که با توجه به یافته‌های فعلی و تحلیل فنی صورت گرفته، امیدواریم شاهد شکوفایی بیشتر معدن در سال رونق تولید باشیم.

عباسی در بخش دیگری از این گفت‌وگو گزارشی از وضعیت استخراج و فروش سنگ گوهره ارائه کرد و گفت: میزان سنگ استخراج شده سالانه در این معدن حدود ۶۸،۰۳۸ تن بوده که طی ۱۰ماهه سال مالی اخیر به ۸۲،۷۵۳ تن افزایش پیدا کرده که با عنایت به همراه شدن این افزایش تولید با افزایش نرخ فروش حاصل از مذاکرات ذکر شده، درآمد عملیاتی این معدن تا پایان سال مالی ۹۸-۹۷ به مبلغ ۳۳ میلیارد ریال خواهد رسید که در مقایسه با سال مالی قبل حدود ۸۰ درصد افزایش درآمد حاصل خواهد شد. لازم به توضیح است با عنایت به قراردادهای منعقد شده پیش‌بینی می‌شود درآمد عملیاتی این معدن در سال مالی ۹۹-۹۸ به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال خواهد رسید.

برچسب ها:

پست های مرتبط :

پیشتازی هلدینگ توسعه صنایع و معادن کوثر، در جشن مهمانی ده کیلومتری

به مناسبت بزرگترین عید اعتقادی اسلامی و نصب امیرالمومنین به ولایت اللهی، جشن آیینی مواکب غدیر که چندیست در کشورهایی چون ایران، بحرین، یمن، عراق، انگلیس، آمریکا و برخی کشورهای دیگر به شکل گسترده یا محدود برگزار می گردد، موکب مجموعه توسعه صنایع و معادن کوثر نیز هم پای خادمین حضرت علی علیه السلام در گرامیداشت این روز همچون گذشته فرهنگی اعتقادی خود پیشتاز بود.

همت بزرگ مجموعه معادن گوهره خرم آباد

در آستانه بزرگترین عید اعتقادی اسلامیِ غدیر، طی فعالیت ۱ماهه کارگاه امانی خرم آباد با تولید ۲۵۰۰تن در ماه ، حداقل سود حاصله ، به بیش از دو میلیارد و پانصد میلیون تومان رسید.