توسعه صنایع و معادن کوثر
عبور حجم تولید کریستال و چینی از مرز 35.000 تن در شش ماه

عبور حجم تولید کریستال و چینی از مرز ۳۵.۰۰۰ تن در شش ماه

مدیر مجتمع معادن قروه تشریح کرد: گام بلند در فعال‌سازی معادن راکد عبور حجم تولید کریستال و چینی از مرز ۳۵.۰۰۰ تن در شش ماه
به گزارش روابط عمومی گروه معادن کوثر، شهاب گوهری مدیر مجتمع معادن قروه اظهار داشت: گروه معادن کوثر با ۴۰ سال سابقه استخراج و فروش سنگ یکی از خوش‌نام‌ترین گروه‌های فعال در حوزه معادن کشور است و در مجتمع معادن قروه نیز انواع باکیفیتی از سنگ مرمر در کلاس جهانی تولید می‌شود. وی در ادامه گفت: با توجه به مزیت رقابتی این سنگ و اجرای سیاست توسعه متوازن در تولید و فروش سنگ‌های معدنی؛ در حال حاضر ترکیبی از کلیه سنگ‌های استخراجی پس از نیازسنجی بازار به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه رویکرد توسعه محور در فعال‌سازی معادن راکد طی سال جاری نتیجه‌بخش بوده و امیدهای تازه‌ای در زمینه تداوم روند احیای کارگاه‌های معدنی غیرفعال ایجاد کرده است اظهار داشت: با توجه به نگاه کلی حاکم بر گروه معادن در زمینه مردمی کردن اقتصاد از طریق فعال‌کردن بیشتر بخش خصوصی، نسبت به مذاکرات متعدد جهت جذب پیمانکار اقدام شد که در نتیجه آن موفق شدیم معادن سنگ کریستال و معدن ویهج شماره ۱ و ویهج شماره ۳ را که مدت ۱۰ سال بود غیرفعال بودند و در یک دوره نیز تا مرحله واگذاری پروانه پیش رفتند؛ با روش برون‌سپاری فعال کنیم که گامی بلند در احیای معادن راکد محسوب می‌شود و ضمن توسعه فعالیت‌های شرکت، به پویایی بیشتر مجموعه کمک می‌کند.

مدیر مجتمع معادن قروه در تشریح روند این اقدامات و آثار و نتایج آن اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که از مراکز ذی‌ربط به عمل آمد موفق شدیم ظرفیت اسمی (پروانه بهره‌برداری) سنگ کریستال معدن ویهج ۴ را از ۹ هزار تن به ۲۰ هزار تن در سال افزایش دهیم. در همین چارچوب، تناژ سالانه تولید سنگ چینی در معدن باسکول را تا سقف بیش از ۳۰ هزار تن در سال افزایش داده‌ایم که با توجه به تحقق هدف‌گذاری صورت گرفته در زمینه استخراج کریستال و چینی؛ ضمن افزایش ۱۵ درصدی طی شش ماه گذشته، از مرز تولید ۳۵ هزار تن سنگ عبور کرده‌ایم و در آینده نزدیک شاهد آثار مالی مثبت و برکات آن خواهیم بود.

برچسب ها:

پست های مرتبط :

پیشتازی هلدینگ توسعه صنایع و معادن کوثر، در جشن مهمانی ده کیلومتری

به مناسبت بزرگترین عید اعتقادی اسلامی و نصب امیرالمومنین به ولایت اللهی، جشن آیینی مواکب غدیر که چندیست در کشورهایی چون ایران، بحرین، یمن، عراق، انگلیس، آمریکا و برخی کشورهای دیگر به شکل گسترده یا محدود برگزار می گردد، موکب مجموعه توسعه صنایع و معادن کوثر نیز هم پای خادمین حضرت علی علیه السلام در گرامیداشت این روز همچون گذشته فرهنگی اعتقادی خود پیشتاز بود.

همت بزرگ مجموعه معادن گوهره خرم آباد

در آستانه بزرگترین عید اعتقادی اسلامیِ غدیر، طی فعالیت ۱ماهه کارگاه امانی خرم آباد با تولید ۲۵۰۰تن در ماه ، حداقل سود حاصله ، به بیش از دو میلیارد و پانصد میلیون تومان رسید.